Dinamo Bucureşti şi Petrolul Ploieşti au terminat la egalitate 1-1, în meci amical

fcdinamo.ro
Mircea Axente, FC Dinamo București

Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate cu Petrolul Ploieşti, 1-1 (1-0), sâmbătă, într-un meci amical de fotbal jucat la Baza Săftica.

Echipa de ligă secundă a deschis scorul prin Alin Şerban, în minutul 31, dar Petrolul a egalat după pauză, prin brazilianul Jefferson (55).

Dinamo a aliniat următoarea echipă, potrivit paginii de Facebook a clubului: Dujmovic - D. Irimia, Giafer, Bena, R. Patriche, A. Şerban - Dani Iglesias, N. Roşu, I. Roşu - I. Borcea, Ghezali.

Petrolul a început cu Jercălău - Purtic, Meijers, R. Grigore - Paşov, Jefferson, Seto, Tucalic, Borţa - G. Grozav, Budescu.