Dinamo Kiev s-a calificat în semifinalele Cupei Ucrainei. Fanii i-au cerut din nou demisia lui Mircea Lucescu

Mircea Lucescu

Echipa Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ucrainei, trecând în sferturi de formaţia Kolos Kovalivka, scor 4-3 la loviturile de departajare.

Kolos a jucat în inferioritate numerică din minutul 65, când a fost eliminat Kostişin, potrivit news.ro.

Citește și: EXCLUSIV Prima reacție a lui Traian Berbeceanu, după ce a fost eliberat din funcția de prefect al Capitalei: ‘Consider că mi-am făcut datoria față de bucureșteni’

La finalul prelungirilor, scorul era 0-0.

La loviturile de departajare, au marcat Şhaparenko, Supriaga, Rodrigues şi Andrievski pentru Dinamo Kiev, respectiv Orihovski, Petrov şi Milko pentru adversari. Echipa lui Lucescu a ratat două lovituri de departajare, iar Kolos Kovalivka trei.

Potrivit imaginilor apărute în social media, Mircea Lucescu a fost contestat la acest meci de suporterii echipei sale, iar tehnicianul a reacţionat făcând cu mâna şi aplaudând.