Dinamo s-a chinuit cu ASA TG. Mureş: Victorie importantă pentru play-off / VIDEO

Dinamo CFR

Dinamo a câștigat greu meciul de pe teren propriu cu ASA Târgu Mureș, scor 1-0, din etapa a 20-a din Liga 1. Formația lui Ioan Andone a marcat unicul gol al partidei prin Nemec, care a reluat cu capul o centrare foarte bună a lui Hanca de pe dreapta, în minutul 22. Cu șapte minute înainte de finalul partidei, Dan Nistor l-a păcălit pe arbitrul Adrian Cojocaru și a obținut un penalty la un presupus fault în careu. Tot mijlocașul dinamovist a executat, însă mingea sa a fost apărată de Mingote. După 20 de etape, Dinamo ocupă locul 5, cu 32 de puncte, în timp ce ASA e pe 13, cu 9 puncte.