Dinamo, victorie în ultimul minut cu Pandurii / VIDEO

Dinamo a învins Pandurii în etapa a 22-a din Liga 1, scor 2-1, și formația din Ștefan cel Mare trecut pe locul 3 peste trupa lui Edward Iordănescu.

Cartonaș roșu: Droppa 86 a văzut două cartonașe galbene!

Primul gol al "cîinilor" a venit din gheata lui Marcel Essombe, însă fotbalistul dinamovist a înscris dintr-o poziție de ofsaid. În minutul 39, Rotariu i-a pasat lui Matei, "decarul" a încercat să șuteze, însă a trimis slab mingea care a ajuns la Essombe, atacantul trimițînd balonul în poarta lui Mingote.

Valentin Munteanu a înscris golul gorjenilor în minutul 62, cînd a primit o pasă de la Răduț și a șutat pe colțul lung de la marginea careului. Scorul final a fost stabilit de Puljici în prelungirile partidei, cînd a reluat cu capul din careu o minge venită de la Filip.

Vezi golurile AICI

Edward Iordănescu a fost trimis în tribune pentru proteste în prelungirile partidei, moment în care antrenorul gorjenilor l-a aplaudat ironic pe centralul Marcel Bîrsan.

Cartonaș roșu: Droppa, de la Pandurii, în minutul 86, a văzut două cartonașe galbene!