Demisii şi destituiri în cascadă la Casa Albă? Preşedintele Donald Trump asigură: ideea conform căreia la Casa Albă ar domni haosul este doar o invenţie a mass-media "Fake News" şi nimic altceva, informează joi AFP, potrivit Agerpres.
"(Mass-media) Fake News adoră să vorbească despre haos la Casa Albă, chiar dacă ele ştiu că aici nu este haos, ci doar 'o maşinărie bine unsă' cu piese înlocuibile!", a notat el pe contul său de Twitter.
Donald Trump a făcut aceste noi declaraţii matinale pe reţeaua sa preferată de socializare după ce un articol din New York Times a avansat ideea că fiica sa Ivanka şi ginerele lui Jared Kushner au jucat un rol central în plecarea, anunţată miercuri, a avocatului Casei Albe, Don McGahn.
Ei nu au "NIMIC de-a face" cu aceasta, a replicat el, după o serie de postări pe Twitter în care califică din nou mass-media "duşmanul poporului".
Preşedintele american Donald Trump a anunţat miercuri plecarea din funcţie în curând a avocatului Casei Albe, Don McGahn, în momentul în care ancheta procurorului special Robert Mueller devine din ce în ce mai ameninţătoare pentru cercul de apropiaţi al preşedintelui SUA. Don McGahn a avut mai multe întrevederi în această lună cu Robert Mueller în ancheta acestuia privind presupusa ingerinţă a Rusiei în alegerile prezidenţiale americane din 2016. Trump a spus că a autorizat discuţiile avocatului său cu procurorul special.
Donald Trump spune care este atmosfera de la Casa Alba: 'O maşinărie bine unsă cu piese înlocuibile'
Explorează subiectul
Articole Similare

451
Rusia lansează acuzații grave: România şi Polonia s-ar fi implicat în transportul componentelor unei 'bombe murdare' pentru Ucraina
451

11
Preşedintele belarus Lukaşenko a purtat discuţii cu trimisul american John Coale
11

35
Fără aglomerație, alcool sau artificii: O destinație preferată de români schimbă regulile de Revelion
35

1.322
Ucraina, zguduită de 'Operațiunea Midas': O nouă anchetă la vârful puterii privind banii folosiți la cauțiunile uriașe
1.322

48
Peste 180 de migranţi au trecut graniţa în Polonia printr-un tunel secret din Belarus
48

1.034
UE îngheață pe termen nelimitat activele băncii centrale ruse pentru a sprijini Ucraina
1.034

2.885
SUA fac pași de neînțeles. Șeful Armatei americane a fost retras din negocierile de pace pentru Ucraina
2.885

78
SUA sunt profund îngrijorate de reluarea luptelor în R.D. Congo şi vor acţiona (Mike Waltz)
78

66
Premierul Belgiei și Keir Starmer, discuții privind activele rusești înghețate
66

3.975
Dezvăluiri explozive: Întâlnirile secrete dintre liderii FBI și negociatorul Ucrainei provoacă îngrijorare în rândul oficialilor occidentali
3.975

63
Fâșia Gaza: Cel puţin 13 persoane au murit în urma ploilor torenţiale
63

5.746
Vladimir Putin are un nou dușman. Loviturile acestuia zguduie atât infrastructura, cât și moralul armatei ruse
5.746

1.363
Minori recrutați pentru asasinate: Europol vine cu ultimele date despre mega-operațiunea care a dus la reținerea a zeci de suspecți
1.363





















Comentează