Dorin Rotariu a marcat primul său gol pentru Astana

twitter
Dorin Rotariu FC Bruges

Dorin Rotariu a marcat, sâmbătă, primul său gol în Kazahstan, în partida Zhetysu - Astana 0-2. Românul a închis tabela, în minutul 58, iar FC Astana are punctaj maxim după primele trei etape potrivit news.ro.

Anicic a deschis scorul pentru Astana, în minutul 26. Rotariu a ieşit la rampă după pauză, reuşind să înscrie pentru 2-0, în minutul 58. Românul a evoluat până în minutul 89, când a fost schimbat cu Muzhikov.

Astana are nouă puncte după primele trei etape ale campionatului. Mai mult decât atât, cu Rotariu pe teren, Astana a câştigat şi Supercupa Kazahstanului. Tobol şi Ordabasy completează podiumul, cu câte şase puncte, dar cu câte un meci în minus.