• în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

DragoÅŸ Grigore nu face deplasarea la Malta: FundÅŸul a primit al treilea cartonaÅŸ galben

DragoÅŸ Grigore

Fundaşul Dragoş Grigore a încasat al treilea cartonaş galben în această campanie de calificare şi, fiind suspendat, nu va mai face deplasarea în Malta, pentru partida din etapa a IV-a a preliminariilor Campionatului European din 2020, informează FRF.

Citește și: Liviu Dragnea e păzit 24 de ore din 24 pentru că intră în categoria deținuților vulnerabili: 'Vine unul cu un cuțit și îl bagă în el. Ce faci atunci?'

Grigore a încasat un galben în minutul 80 al meciului de vineri, cu Norvegia. El este al doilea jucător la care renunţă selecţionerul Cosmin Contra, după Romario Benzar, învoit în urma unui deces în familia lui.

România a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-0), meciul disputat, vineri, la Oslo, cu Norvegia, în etapa a treia a Grupei F a preliminariilor Campionatului European din 2020. "Tricolorii" au revenit după ce au fost conduşi cu 2-0, marcând golul egalizator în minutul 90+2. Au marcat: Elyounoussi '56, Odegaard '70 / Keşeru '76, '90+2.

Următorul meci al României va fi, luni, de la ora 21.45, în deplasare, cu Malta.