După calificarea la simplu, Irina Bara s-a calificat și în proba de dublu din cadrul turneului de tenis de la Buenos Aires

Autor: Bogdan Antonescu

Publicat: 03-11-2021

Actualizat: 03-11-2021

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Perechea româno-georgiană Irina Bara/Ekaterine Gorgodze s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Buenos Aires (WTA 125), dotat cu premii totale de 115.000 de dolari, după victoria cu 6-4, 6-3 în faţa cuplului argentinian Martina Capurro Taborda/Luciana Moyano, conform agerpres.

Bara şi Gogodze, principalele favorite ale probei, au obţinut victoria după 67 de minute.

Cele două, câştigătoare ale titlului la Transylvania Open (WTA 250), duminică, la Cluj-Napoca, şi-au asigurat un cec de 1.250 de dolari şi 29 de puncte WTA la dublu.

În sferturi, Bara şi Gorgodze vor juca împotriva perechii Katarina Gerlach (Germania)/Daniela Seguel (Chile).

Ambele jucătoare s-au calificat şi în optimi la simplu. Bara, a patra favorită, a trecut de Martina Capurro Taborda, cu 6-3, 6-1, iar Gorgodze, cap de serie numărul şase, a dispus de Victoria Bosio (Argentina), cu 6-2, 6-3.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri