După demiterea lui Mourinho, AS Roma simte gustul victoriei, cu Daniele De Rossi pe bancă

Adam Lloyd
as roma

AS Roma a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Verona, la debutul noului tehnician, Daniele De Rossi. Partida a contat pentru etapa a 21-a din Serie A.

Romelu Lukaku a deschis scorul pentru AS Roma, în minutul 19, din pasa lui El Shaarawy. Lorenzo Pellegrini a majorat avantajul gazdelor după alte şase minute şi la pauză a fost 2-0 pentru AS Roma. În partea secundă oaspeţii au ratat un penalti, prin Djuric, în minutul 66, dar au reuşit să reducă din diferenţă în minutul 76, atunci când a marcat Michael Folorunsho, scrie news.ro.

Cu 32 de puncte, AS Roma a urcat pe locul 7 în clasament, în timp ce Verona este pe loc retrogradabil, 18, cu 17 puncte.