După egalul din Suedia cu Kristianstad, Dinamo București s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin

dinamo handbal

Dinamo București a remizat, miercuri, cu Kristianstad, scor 29-29, în Liga Campionilor la handbal masculin, disputat în deplasare, în Suedia, anunță MEDIAFAX.

Prima repriză a partidei a fost foarte echilibrată, Dinamo reușind să se impună cu 17-16. În cea de-a doua repriză, Kristianstad a preluat conducerea, însă, pe finalul jocului, dinamoviștii au reușit golul egalizator, pentru scorul de 29-29.

Principalii marcatori ai lui Dinamo au fost Ante Kuduz, Răzvan Gavriloaia, Mohamed Mamdouh, Andrei Negru și Amine Bannour. De cealaltă parte s-au remarcat Nyfjall, Henningsson, Halen și Ehn.

Echipele de start:

Kristianstad: Birkefeldt, Canellas, Chrintz, Ehn, Einarsson, Freiman, Gudmundsson, Halen, Hallen, Henningsson, Ingram, Jaballah, Jurmala Astrom, Kappelin, Nyfjall, Ocvirk

Dinamo București: Alouini, Bannour, Gavriloaia, Heidarirad, Hossu, Kuduz, Mamdouh, Missaoui, Moorchegani, Mousavi, Nantes, Negru, Vrankovic, Vujic, Zulfic