După o pauză de mai bine de doi ani, atacantul român Florin Andone, a marcat în meciul pe care Cadiz CF l-a câştigat pe terenul echipei Albacete

Florin Andone

Atacantul român Florin Andone a marcat primul său gol după o pauză de mai bine de doi ani, joi seara, în meciul pe care Cadiz CF l-a câştigat cu scorul de 1-0 pe terenul echipei Albacete (liga a treia), în Cupa Spaniei la fotbal, conform agerpres.

Andone a înscris în minutul 20 şi a evoluat 82 de minute pentru Cadiz, care s-a calificat în şaisprezecimile de finală ale competiţiei.

Internaţionalul român, care e împrumutat la Cadiz de Brighton, nu mai marcase din 18 octombrie 2019, când reuşea o ''dublă'' pentru Galatasaray (alt împrumut de la Brighton), în meciul cu Sivasspor (3-2).

În acest sezon, Andone a prins doar trei meciuri la Cadiz în prima ligă spaniolă, unul în august, altul în septembrie şi altul în octombrie.