DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Echipa croată Hajduk Split s-a calificat în play-off-ul competiției de fotbal Europa Conference League

uefa.com
conference league

Echipa croată Hajduk Split s-a calificat în play-off-ul competiţiei de fotbal Europa Conference League, deşi a fost învinsă de Vitoria Guimaraes cu scorul de 1-0, miercuri seara, în Portugalia, în manşa secundă din turul al treilea preliminar.

Anderson (5) a marcat singurul gol al meciului, lusitanii încheind în inferioritate numerică, după eliminarea lui Tiago Silva (77). Hajduk a câştigat în primul meci cu 3-1.

În play-off, Hajduk Split va înfrunta echipa spaniolă Villarreal, semifinalistă în sezonul trecut în Liga Campionilor şi câştigătoarea Europa League în 2021, conform Agerpres.

Rezultate

Marţi:

Gzira United (Malta) - (+) Wolfsberger AC (Austria) 0-4 (în prima manşă 0-0)

B36 Torshavn (Feroe) - (+) Viborg FF (Danemarca) 1-2 (în prima manşă 0-3)

Miercuri

Vitoria Guimaraes (Portugalia) - (+) Hajduk Split (Croaţia) 1-0 (în prima manşă 1-3).

Joi sunt programate partidele:

Kîzîljar Petropavlovsk (Kazahstan) - APOEL Nicosia (Cipru) (în prima manşă 0-1)

Tobol Kostanai (Kazahstan) - NK Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) (în prima manşă 0-1)

Rakow Czestochowa (Polonia) - Spartak Trnava (Slovacia) (în prima manşă 2-0)

CFR Cluj (România) - Şahtior Soligorsk (Belarus) (în prima manşă 0-0)

FC Basel (Elveţia) - Broendby IF (Danemarca) (în prima manşă 0-1)

Hapoel Beer Sheva (Israel) - FC Lugano (Elveţia) (în prima manşă 2-0)

FC Twente Enschede (Olanda) - Cukaricki (Serbia) (în prima manşă 3-1)

Konyaspor (Turcia) - FC Vaduz (Liechtenstein) (în prima manşă 1-1)

Djurgaardens IF (Suedia) - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (România) (în prima manşă 3-1)

Petrocub-Hînceşti (R. Moldova) - Fehervar (Ungaria) (în prima manşă 0-5)

Royal Antwerp (Belgia) - Lillestroem SK (Norvegia) (în prima manşă 3-1)

FCSB (România) - DAC Dunajska Streda (Slovacia) (în prima manşă 1-0)

Universitatea Craiova (România) - Zaria Lugansk (Ucraina) (în prima manşă 0-1)

Panathinaikos Atena (Grecia) - Slavia Praga (Cehia) (în prima manşă 0-2)

Istanbul Başakşehir (Turcia) - Breidablik (Islanda) (în prima manşă 3-1)

Hibernians (Malta) - FK RFS (Letonia) (în prima manşă 1-1)

KI Klaksvik (Feroe) - Ballkani (Kosovo) (în prima manşă 2-3)

Shkendija 79 (Macedonia de Nord) - AIK Solna (Suedia) (în prima manşă 1-1)

Sligo Rovers (Irlanda) - Viking Stavanger (Norvegia) (în prima manşă 1-5)

Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Paide Linnameeskond (Estonia) (în prima manşă 2-0)

Aris Salonic (Grecia) - Maccabi Tel-Aviv (Israel) (în prima manşă 0-2)

Levski Sofia (Bulgaria) - Hamrun Spartans (Malta) (în prima manşă 1-0)

Lech Poznan (Polonia) - Vikingur Reykjavik (Islanda) (în prima manşă 0-1)

Rapid Viena (Austria) - Neftci Baku (Azerbaidjan) (în prima manşă 1-2)

St. Patrick's (Irlanda) - ŢSKA Sofia (Bulgaria) (în prima manşă 1-0)

Young Boys Berna (Elveţia) - KuPS Kuopio (Finlanda) (în prima manşă 2-0)

AZ Alkmaar (Olanda) - Dundee United (Scoţia) (în prima manşă 0-1)

Gil Vicente (Portugalia) - Riga FC (Letonia) (în prima manşă 1-1)

Kisvarda Master Good (Ungaria) - Molde FK (Norvegia) (în prima manşă 0-3)

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în play-off-ul competiţiei.

Urmărește-ne:
ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.