Echipa stelară a lui Guardiola s-a chinuit teribil în Cupa Ligii, cu o formație de liga a 2-a: Kun Aguero a adus victoria lui City în ultima fază

Kun Aguero Manchester City

Echipa Manchester City a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Bristol din liga a doua, în manşa tur a semifinalelor Cupei Ligii Angliei.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 44, prin Reid, din penalti. City a revenit în repriza a doua, în urma reuşitelor lui De Bruyne '55 şi Aguero '90+2, ultimul intrat pe teren în minutul 70, anunță News.ro.

Returul va avea loc la 23 ianuarie, la Bristol. În faza anterioară, Bristol a eliminat rivala lui City, Manchester United (scor 2-1).

În cealaltă semifinală, Chelsea va întâlni miercuri, pe teren propriu, pe Arsenal Londra. Returul este la 24 ianuarie, pe Emirates Stadium.