Elevii unei școli din Capitală, evacuați din cauza unui miros înțepător

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 03-10-2024

Actualizat: 03-10-2024

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Mai mulți elevi ai unei școli din Capitală au fost evacuați joi din sala de clasă, din cauza unui miros înțepător, potrivit Poliției Capitalei, potrivit mediafax.

Joi, în jurul orei 15:00, polițiștii din București au fost sesizați printr-un apel la 112 cu privire la un miros înțepător simțit într-o sală de clasă a unei școli din Sectorul 2 al Capitalei. La fața locului au intervenit atât echipaje de poliție, cât și pompieri, care au efectuat verificări pentru a detecta posibila prezență a unor substanțe periculoase.

În urma controalelor, nu au fost identificate astfel de substanțe.

Elevii din sala de clasă au fost evacuați înainte de sosirea echipelor de intervenție.

Un elev în vârstă de 15 ani a acuzat o stare de rău, fiind consultat la fața locului de un echipaj medical. Starea sa nu a necesitat transportul la spital.

Cercetările continuă sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2, pentru a se stabili dacă a fost comisă infracțiunea de port ilegal al unor obiecte sau substanțe în incinta instituției publice.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri