EURO 2020: Reprezentativa Angliei conduce echipa Cehiei cu scorul de 1-0, la pauză; Croaţia şi Scoţia sunt la egalitate, 1-1, la pauză

alephnews.ro
minge fotbal uefa euro 2020

Reprezentativa de fotbal a Angliei conduce echipa Cehiei cu scorul de 1-0, la pauza meciului care are loc marţi seara, pe Stadionul Wembley din Londra, în Grupa D a turneului final EURO 2020.

Raheem Sterling a deschis scorul pentru naţionala Albionului (12), după ce tot el a trimis mingea în bară în minutul 2, potrivit agerpres.ro.

Ambele echipe sunt calificate deja în optimile de finală.

Echipele de fotbal ale Croaţiei şi Scoţiei sunt la egalitate, 1-1, la pauza meciului care are loc marţi seara, pe Hampden Park din Glasgow, în Grupa D a turneului final EURO 2020.

Croaţia a deschis scorul în minutul 17 prin Nikola Vlasic 17. Callum McGregor a restabilit egalitatea în minutul 42.