EURO 2020: Ungaria conduce Germania cu 1-0. Portugalia și campioana mondială Franţa sunt la egalitate, 1-1, la pauză

fotbal Euro 2020

Echipa Ungariei o conduce cu scorul de 1-0 pe cea a Germaniei la pauza meciului care are loc miercuri seara, pe Fussball Arena din Munchen, în Grupa F a turneului final EURO 2020 la fotbal, potrivit agerpres.ro.

Golul a fost înscris în minutul 11 de Adam Szalai, cu o lovitură de cap, după o centrare de pe dreapta a lui Roland Sallai.

Campioana europeană Portugalia şi campioana mondială Franţa sunt la egalitate, 1-1, la pauza meciului care are loc miercuri seara, pe Puskas Arena din Budapesta, în Grupa F a turneului final EURO 2020 la fotbal.

Ambele goluri au fost marcate din penalty, Portugalia deschizând scorul prin Cristiano Ronaldo (31), iar Franţa egalând prin golul lui Karim Benzema (45+2).

Meciul de la Budapesta, este o reeditare a finalei de acum cinci ani, în care Portugalia s-a impus cu 1-0, după prelungiri.

Al patrulea oficial la partida de la Budapesta este românul Ovidiu Haţegan, iar arbitru asistent de rezervă va fi Sebastian Gheorghe.