Everton a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu Tottenham Hotspur

Premier League

Echipa engleză Everton a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Tottenham Hotspur, în etapa a 29-a din Premier League.

Gazdele au rămas în zece după ce Abdoulaye Doucoure a fost eliminat în minutul 58, iar oaspeţii au profitat. Harry Kane a deschis scorul din penalti pe Goodison Park, în minutul 68, la un fault în careu comis de Michael Keane, conform News.ro.

În minutul 88 distribuţiile de pe teren s-au echilibrat, după ce Lucas Moura (Totenham) a fost eliminat, iar în minutul 90 Michael Keane şi-a răscumpărat greşeala de la penalti şi a înscris cu un şut din afara careului.

Tottenham are 50 de puncte şi este pe locul 4 în clasament, iar Everton e pe locul 15, cu 27 de puncte.