EvoMAG va comercializa, începând din această lună, o parte dintre produsele aflate în oferta sa şi pe elefant.ro, potrivit unui comunicat remis luni AGERPRES.
"Parteneriatul presupune includerea în oferta elefant.ro a peste 3500 de produse furnizate de evoMAG până la final de an, dintre acestea, o mare parte fiind deja listate", se menţionează în comunicat.
Astfel, majoritatea produselor se încadrează în categoriile: Telefoane mobile şi accesorii, Electrocasnice, Electronice, Echipamente audio şi foto.
"Anul 2020 a fost atipic, chiar de cotitură pentru comerţul digital. Mulţi români au descoperit că online pot comanda în siguranţă şi uşor tot ceea ce au nevoie, din confortul propriului cămin. 2021 este un an în care trebuie să consolidăm această tendinţă. Ne bucură faptul că evoMAG, un jucător recunoscut pentru seriozitate şi profesionalism, a ales elefant.ro pentru consolidarea vânzărilor sale online", a declarat Sergiu Chircă, director general la elefant.ro.
La rândul său, Mihai Pătraşcu, fondator & CEO al evoMAG, a afirmat că a ales elefant.ro pentru notorietatea pe care o are în piaţă şi pentru baza solidă de peste 3 milioane de clienţi. "Cred cu tărie că produsele pe care evoMAG le aduce în elefant.ro completează foarte bine oferta existentă", a menţionat Mihai Pătraşcu.
Elefant.ro este unul dintre cei mai mari retaileri online din România, oferind celor 3.000.000 de clienţi o gamă extinsă de produse cu livrare prin curier, în punctele de livrare proprii din Bucureşti şi din ţară, precum şi prin partenerii strategici la nivel naţional.
EvoMAG este una dintre cele mai importante companii din industria de comerţ electronic din România. Magazinul online comercializează sute de mii de produse din domeniile IT&C, electrocasnice, sport & fitness (printre care şi trotinete şi accesorii pentru trotinete) şi pentru casă şi grădină, iar anul trecut a deschis primul service pentru trotinete electrice, devenind primul magazin online din România care oferă un astfel de serviciu.
EvoMAG va comercializa, începând din această lună, o parte dintre produsele aflate în oferta sa şi pe elefant.ro
Explorează subiectul
Articole Similare

23
Google lansează o nouă platformă de shopping bazată pe inteligenţă artificială
23

1.260
Haos în Bulgaria: băncile sunt asaltate de oameni care aduc kilograme de leva, în monede, pentru a le schimba în euro
1.260

114
Ursula von der Leyen va semna sâmbăta viitoare, în Paraguay, acordul de liber schimb cu Mercosur
114

95
General Motors anticipează pierderi de 6 miliarde de dolari după reducerea investițiilor în vehicule electrice
95

57
BNR investește peste 12,4 milioane de lei într-un nou sistem centralizat de securitate
57

5.246
'Winter is coming'. Un profesor în economie avertizează: următorii 10 ani vor aduce incertitudine și risc extrem. Ce ar trebui să facă România
5.246

160
India își reorientează strategia comercială după răcirea relațiilor cu SUA
160

24
Angajările din energia regenerabilă au încetinit în 2024, după avansul record din 2023
24

119
Lovitură în cursa AI: China recuperează teren față de SUA
119

32
Cristian Pistol (CNAIR): "Prioritatea zero este siguranţa participanţilor la traficul rutier, nu statistica drumurilor deschise cu orice preţ"
32

9.505
Guvernul vine cu lămuriri privind creșterea explozivă a taxelor pe proprietate. Ce NU spune este că banii se vor duce la Bugetul Central și Primăriile rămân cu aceeași bani
9.505

109
Acțiunile Transgaz, creștere uriașă. Și-au triplat valoarea într-un an
109

2.266
Oamenii de afaceri se revoltă în scandalul UE-Mercosur - Sindalimenta: Guvernul României ignoră fermierii români și își bate joc de ei!
2.266

















Comentează