EXCLUSIV Delegație UNPR la Palatul Victoria. Discuții despre soarta Guvernului

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 27-10-2015

Actualizat: 27-10-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

O delegație UNPR intentioneaza sa participe, in cursul zilei de marti, la Palatul Victoria, la o discutie despre soarta Guvernului, au declarat in exclusivitate pentru STIRIPESURSE.RO surse din coalitie.

Nu este inca limpede daca la intalnire va participa si vicepremierul Gabriel Oprea, mai spun sursele citate.

Discutia vine dupa ce presedintele Klaus Iohannis i-a cerut vicepremierului demisia in cazul politistului care a murit in timp ce facea parte din coloana oficiala a liderului UNPR.

Klaus Iohannis a avut luni o discutie cu Gabriel Oprea, iar marti la pranz se va intalni si cu premierul Victor Ponta.

Gabriel Oprea a declarat, luni, intr-o conferinta de presa, ca nu a vazut incidentul si ca s-a deplasat 'in interes profesional;

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri