Fază uluitoare în Spania: Florin Andone, aproape să-i rupă piciorul lui Toşca / VIDEO

Florin Andone

Remiza dintre Deportivo la Coruna şi Betis (1-1) a oferit un moment ciudat în minutul 33: cei doi români au fost aproape să se accidenteze reciproc! Din cauza intrării sale, Andone va rata meciul cu Barcelona.

VIDEO cu faza

Florin Andone a avut o intrare dură, cu talpa, pe tibia lui Alin Toșca, în momentul în care ex-stelistul se pregătea să paseze. Fostul fundaș al Stelei a căzut imediat și și-a dat jos jambierele pentru a vedea dacă este lovit serios.

Din fericire, stoperul s-a ridicat de pe gazon după câteva minute și a putut continua jocul.

Atacantul n-a scăpat și a încasat un "galben", motiv pentru care va fi suspendat în următoarea etapă, tocmai împotriva Barcelonei, pe teren propriu!

Meciul dintre Deportivo și Betis s-a terminat indecis, scor 1-1, goluri Borges (90+2 pen.) pentru gazde, respectiv Piccini (70).

Alin Toșca este convocat de Daum pentru meciul cu Danemarca, nu și Florin Andone, care este suspendat.

Partida dintre România și Danemarca este programată pe 26 martie, ora 21:45. Partida face parte din preliminariile Campionatului Mondial din Rusia 2018, meci care va avea loc pe Cluj Arena.