FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul cu Atletico Madrid

FC Barcelona siglă

Formaţia FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul susţinut, marţi, în compania echipei Atletico Madrid, în etapa a XXXIII-a a campionatului Spaniei. În acest meci, Lionel Messi a reuşit golul 700 al carierei, potrivit news.ro.

Messi a marcat în minutul 50, din penalti, el având 630 de goluri înscrise pentru FC Barcelona şi 70 pentru naţionala Argentinei.

FC Barcelona a mai punctat prin autogolul lui Diego Costa, din minutul 11, în timp ce pentru Atletico a înscris Saul Niguez, în minutele 19 şi 62, ambele din penalti.

Partidele Alaves-Granada, Valencia-Athletic Bilbao, Betis-Villarreal şi Real Valladolid-Levante au loc miercuri, iar meciurile Eibar-Osasuna,

Real Sociedad-Espanyol Barcelona şi Real Madrid-Getafese dispută joi.