FC Barcelona în finala Cupei Spaniei, după ce a câştigat cu 3-0 returul semifinalei cu FC Sevilla. În tur, catalanii au fost învinşi cu 2-0

FC Barcelona siglă

Formaţia FC Barcelona s-a calificat, miercuri seară, în finala Cupei Spaniei, învingând cu scorul de 3-0 după prelungiri, pe teren propriu, echipa FC Sevilla, în manşa secundă a semifinalelor. În tur, scorul a fost 2-0 pentru FC Sevilla.

Au marcat Dembele ’12, Pique ‘90+4 şi Braithwaite ’95.

În minutul 73, FC Sevilla a ratat un penalti prin Ocampos.

Oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 90+3, când a fost eliminat Fernando.

Cele două echipe s-au întâlnit şi sâmbătă, în LaLiga, meci care a fost câştigat cu 2-0 de FC Barcelona.

În cealaltă semifinală a Cupei Spaniei joacă, joi, Levante şi Athletic Bilbao. În tur, cele două formaţii au remizat, scor 1-1.