FC Barcelona şi Juventus Torino au remizat (2-2), într-un amical disputat în SUA

FC Barcelona siglă

Echipele de fotbal FC Barcelona şi Juventus Torino au a terminat la egalitate, 2-2, meciul amical pe care l-au disputat marţi seară la Dallas (Texas), informează AFP, potrivit Agerpres.

Golurile au fost marcate de Ousmane Dembele (34, 40) pentru Barca şi de Moise Kean (39, 51) pentru Juve.

FC Barcelona a mai avut două ocazii importante de a marca, în repriza secundă, prin Raphinha, care a lovit transversala din lovitură liberă, şi Ansu Fati, care a expediat la rândul său balonul în bară.

Atacantul polonez Robert Lewandowski, transferat recent de FC Barcelona de la formaţia germană Bayern Munchen, a fost titular în această partidă, dar nu a reuşit să impresioneze, fiind înlocuit la jumătatea reprizei secunde (62).

Tot în cadrul turneelor pe care le efectuează în America de Nord, FC Barcelona va înfrunta formaţia New York Red Bulls, în timp ce Juventus va juca împotriva echipei Real Madrid, ambele meciuri fiind programate sâmbătă.