FC Botoşani, egal cu CS Mioveni, scor 1-1, în Superligă

fc botosani

FC Botoșani a terminat la egalitate, vineri, cu formația CS Mioveni, în primul meci al etapei 30 din cadrul Superligii de fotbal.

Partida FC Botoșani-CS Mioveni s-a încheiat cu scorul 1-1. Fundașul francez Gabriel Mutombo a înscris în minutul 13 pentru gazde, iar atacantul Bogdan Rusu a egalat în minutul 88 din penalti, scrie Mediafax.

În urma acestui rezultat, moldovenii au urcat pe locul 11 având 32 de puncte. CS Mioveni a rămas pe ultimul loc având doar 22 de puncte.

Tot vineri, de la ora 20.30, se va juca partida Univ.Craiova-UTA Arad. Oltenii sunt pe locul 5 în clasament și vor juca în play-off indiferent de rezultatul partidei de vineri, în timp ce arădenii ocupă poziția a 14-a și se vor lupta pentru evitarea retrogradării.

Etapa 30 este ultima din sezonul regular al competiției. La finalul etapei punctele obținute de fiecare formație se vor înjumătăți și se va stabili ierarhia din play-off și play-out.