FC Botoşani - UTA 1-2, în Superligă

Superliga
superliga

UTA Arad a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 2-1 (2-0), vineri seara, în deplasare, în primul meci din etapa a 10-a a Superligii de fotbal.

Oaspeţii au marcat de două ori în prima repriză, prin Bautista Cascini (26) şi Virgiliu Postolachi (31). Golul echipei botoşănene a fost înscris de fundaşul olandez Shaquill Sno (54), după pauză.

UTA a obţinut prima sa victorie în deplasare în acest sezon.

UTA e neînvinsă de patru etape, în care are două victorii şi două egaluri.

FC Botoşani a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie, un egal şi trei eşecuri.

AFC Botoşani - AFC UTA Arad 1-2 (0-2), Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Shaquill Sno (54), respectiv Bautista Cascini (26), Virgiliu Postolachi (31).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); al patrulea oficial: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Arbitru video: Istvan Kovacs (Carei); arbitru asistent video: Gabriel Sabin Stroe (Piteşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Bogdan Buhuş (Bârlad) - LPF