FC Hermannstadt a remizat, scor 1-1, cu UTA, în Liga a II-a

FC Hermannstadt

Echipa FC Hermannstadt a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-1), în partida disputată cu UTA Arad, în etapa a XXIII-a a Ligii a doua.

Gazdele au deschis scorul în minutul 7, prin Curtuiuş, în timp Bogdan Rusus a egalat, în minutul 23.

Fanii arădeni l-au huiduit şi înjurat pe tot parcursul meciului pe noul director tehnic al UTA, Ionuţ Popa. Suporterii nu au fost de acord cu aducerea lui Popa la UTA, acuzându-l pe tehnician de declaraţii şi acţiuni care au adus prejudicii clubului, anunță News.ro.

Într-un alt meci jucat duminică, Ripensia Timişoara a învins, pe teren prpriu, cu scorul de 2-1, pe Dacia Unirea Brăila.

Liderul Ligii a II-a este Dunărea Călăraşi, cu 53 de puncte, iar FC Hermannstadt este pe locul al doilea, cu 50 de puncte.