FC Voluntari a bătut-o cu 4-0 pe Concordia Chiajna: Ștefan Bărboianu a fost eliminat, în minutul 80, de la Chiajna

Inquam Photos / Octav Ganea
FC Voluntari fotbal cupa

FC Voluntari a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a XII-a a Ligii I.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică pe final, după ce în minutul 80 a fost eliminat Ştefan Bărboianu, el primind al doilea cartonaş galben.

Golurile au fost marcate de Armaş ’22, Gadze ’33, Căpăţână ’46 şi Kabasele ‘89, scrie news.ro.

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Armaş, Bucurică - Căpăţînă, Laidouni, Belahmeur (Tudorie ’87) - I. Gheorghe, Gadze (Kabasele ‘79), Malfleury (Ciucur ’62). Antrenor: Ioan Andone

Concordia Chiajna: Greab – Matei (Panait ’65), Leca, Marc (Albu ’74), Bărboianu - Prepeliţă, Gorobsov - Deaconu, Bawab, Ivanovici – Batin (Guessan ’46). Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Bucurică ’55, Căpăţână ’56, Malfleury ’59, Belahmeur ’62 / Batin ’43, Marc ’55, Bawab ’55, Bărboianu ’76, ‘80

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Eduard Ioniţă

Observatori: Constantin Ştefan, Ion Căţoi