FC Voluntari a reușit doar un egal, pe teren propriu, cu Astra Giurgiu, în etapa a XX-a a Ligii I

Formaţia FC Voluntari a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XX-a a Ligii I, scrie news.ro.

Gazdele au deschis scorul prin Hodorogea, în minutul 50. Pentru Astra a înscris Belu-Iordache ’85.

În minutul 90+3, Denis Alibec a fost eliminat pentru o intrare periculoasă la un adversar.

FC Voluntari: Vâtcă - A. Vlad, Armaş (Hodorogea 34), Balaur, Bucurică – Ricardinho, I. Gheorghe - G. Deac (Pîrcălabu ’65), Gadze (Kabasele ’62), Căpăţână – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi

Astra Giurgiu: Lazar - Belu-Iordache, Cestor, Bejan, Radunovic (Begue ’46) - Mrzljak, Butean - N. Roşu, Alibec, Llullaku – Zoua (Buş ’60). Antrenor: Costel Enache

Cartonaşe galbene: Ricardinho ’79 / Zoua ’19, Mrzljak ‘77

Cartonaş roşu: Alibec ‘90+3

Arbitri: Ionuţ Coza - Florin Neacşu, Valentin Dumitru - George Rădulescu

Observatori: Florin Hîncu, Constantin Stătescu