FC Voluntari - FCU Craiova 0-1: Start de succes în etapa a 20-a a Superligii

exclusivnews.ro
superliga

Echipa FCU Craiova a învins vineri, în deplasare, scor 1-0, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a 20-a a Superligii.

Oltenii au marcat în minutul 21, prin Aurelian Chiţu, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. După două minute, ilfovenii au replicat prin Armaş, care a deviat în plasă un balon, dar şi acest gol a fost anulat din cauza unei poziţii de ofsaid. Craiovenii au reuşit, totuşi, să deschidă scorul în minutul 37, când Sidibe a centrat în careu, Bauza a prelungit şi Blănuţă a înscris. Până la final nu s-au mai consemnat ocazii mari de gol, ilfovenii nu au putut egala şi FCU Craiova s-a impus la limită, 1-0. Echipa lui Constantino este pe locul 10 în campionat, cu 24 de puncte, iar FC Voluntari ocupă poziţia a 11-a, cu acelaşi număr de puncte, 24, potrivit news.ro.

FC VOLUNTARI: J. Fernandez – C. Paz (Sigurjonsson 68), Matricardi, Armaş – Carnat, Raţă (A. Niţă 86), Crepulja, D. Andrei (R. Popescu 78), Aliji – Nemec, D. Florea (Dumiter 68). ANTRENOR: Ilie Poenaru

FCU CRAIOVA: Gurău – R. Negru, Compagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Vl. Achim, van Durmen – Sidibe (Baeten 64), Bauza (Asamoah 82), A. Chiţu – Blănuţă (Blidar 64). ANTRENOR: Giovanni Costantino

Cartonaşe galbene: Dumiter 80 / Compagnucci 27, van Durmen 45+2, Lacroix 81

Arbitri: Florin Andrei  - Radu Ghinguleac, Vlad Bârleanu - Andrei Antonie

Arbitri VAR: Radu Petrescu - Cosmin Vatamanu

Observator: Eduard Dumitrescu