FC Voluntari l-a transferat pe mijlocaşul Helder Tavares

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 20-01-2021

Actualizat: 20-01-2021

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Clubul de fotbal FC Voluntari l-a transferat, miercuri, pe Helder Tavares, mijlocaş central originar din Insulele Capului Verde, dar cu cetăţenie portugheză, care a mai evoluat în România la Oţelul Galaţi, în sezonul 2014-2015, potrivit Agerpres.

"FC Voluntari anunţă că a semnat un contract cu jucătorul Helder Tavares, care s-a alăturat lotului condus de Bogdan Andone. Helder Tavares este un mijlocaş central, în vârstă de 31 de ani, originar din Capul Verde şi cu cetăţenie portugheză. Clubul nostru îi urează bun venit şi îi doreşte să aibă parte de evoluţii încununate cu succes în tricoul FC Voluntari", se arată pe pagina oficială de Facebook a grupării ilfovene.

Citește și: Dragnea ia primul contact cu procurorii DNA în 2021 - A fost adus de la penitenciar pentru audieri în dosarul vizitei în SUA

În sezonul 2014-2015, Helder a jucat pentru Oţelul Galaţi în 28 de partide, 25 în Liga I (1 gol), 2 în Cupa României şi 1 în Cupa Ligii.

De-a lungul carierei sale, mijlocaşul a mai evoluat la formaţiile Tojal, CD Pinhalnovense, Beira Mar, Tondela, Altay Izmir şi Giresunspor.

Helder Tavares va purta numărul 18 pe echipamentul de joc la FC Voluntari.

Clubul ilfovean i-a mai adus în această iarnă pe mijlocaşul ceh Lukas Droppa (Gaz Metan Mediaş), pe fundaşul Marius Briceag (FCSB), pe atacantul nord-macedonean Viktor Angelov şi pe mijlocaşul bulgar Antoni Ivanov (Universitatea Craiova).

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri