FCSB a învins Craiova, scor 2-0, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii

digi24
FCSB

Echipa FCSB a învins duminică, în deplasare, formaţia FCU Craiova, scor 2-0, într-un meci al etapei a 18-a din Superligă.

Meciul de la Craiova nu a beneficiat de sistemul VAR din cauza unor probleme tehnice avute de maşina pe care sunt instalate echipamentele – respectiv probleme privind alimentarea cu curent electric, scrie news.ro.

FCSB a deschis scorul la Craiova prin Octavian Popescu, care a înscris în minutul 4 cu un şut de la distanţă. Golul al doilea al bucureştenilor a venit în minutul 26, la un corner al lui Cordea, deviere Şut şi Dawa a majorat diferenţa pe tabelă. FCSB a ajuns la a şasea victorie în ultimele şapte etape şi se află pe locul 6 în campionat, cu 26 de puncte. FCU Craiova este pe locul 15, cu 16 puncte.

FCU CRAIOVA: R. Popa - R. Negru (Sidibe 75), Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah (van Durmen 46), V. Achim - G. Ganea (Bauza 46), Baeten (Blănuţă 83), Bahassa - A. Chiţu (G. Iancu 60). ANTRENOR: Nicolo Napoli

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Fl. Coman 89), Ad. Şut, Oaidă – Cordea (Nikolov 89), Omrani (Miculescu 56), Oct. Popescu (Edjouma 80). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe gabene: Huyghebaert 81 / Oaidă 79

Arbitri: Petrescu Radu - Grigoriu Mircea Mihail, Marica Mihai Marius - Dima Iulian

Arbitri VAR: Călin Iulian - Constantinescu Andrei

Observator: Alexandru Deaconu