FCSB a învins Sepsi, scor 5-1, în penultima rundă din play-off-ul Ligii I

Inquam Photos / Alberto Groşescu
Inquam coregrafie FCSB

Echipa FCSB a învins, sâmbătă seară, la Sfântu Gheorghe, formația Sepsi, cu scorul de 5-1, în penultima rundă din play-off-ul Ligii I, potrivit Mediafax.

Golurile au fost înscrise de Joseph Mensah în minutul 74 pentru Sepsi, în timp ce pentru FCSB au marcat Ioan Hora, în minutul 6, Mihai Roman, patru minute mai târziu, Florinel Coman, în minutele 46 și 50 și Raul Rusescu, în minutul 80.

Vicecampioana aşteaptă duelul dintre CFR Cluj şi U Craiova, care poate decide campioana acestei ediţii a Ligii 1 Betano. În cazul în care CFR Cluj reuşeşte să termine neînvinsă cu U Craiova, echipa lui Dan Petrescu va fi, din nou, campioana României, iar meciul din ultima etapă, cu FCSB, nu va mai conta. În cazul în care cele două vor încheia sezonul la egalitate de puncte, titlul va merge la Cluj, datorită meciurilor directe dintre cele două echipe.

Sepsi şi FCSB s-au mai întâlnit de trei ori în actuala stagiune, iar bucureştenii s-au impus în cele două partide disputate pe Arena Naţională, scor 2-0. Covăsnenii au câştigat partida de acasă, scor 4-2, în returul sezonului regular.

Echipele de start:
FCSB: Bălgrădean – Benzar, Bălaşa, Cristea, Morais (Moruţan 53) – Tănase (Teixeira 57), Filip – M. Roman, Man, Coman – Hora (Rusescu 74)
Rezerve: Vlad, Moruţan, Rusescu, Stoian, F. Matei, Teixeira

Sepsi: Fejer - De Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Karnitskiy - Nouviers, Tandia, Ştefan - Hamed (Hadnagy 70)
Rezerve: Niczuly - Hadnagy, Mensah, Khamis, Rudol, Popescu, Sîntean