FCSB a remizat cu Lokomotiv Moscova, scor 3-3, într-un meci amical jucat în Spania

FCSB a remizat în cel de-al treilea meci amical din stagiul de pregătire din Marbella (Spania). Echipa pregătită de Bogdan Vintilă a făcut 3-3 cu Lokomotiv Moscova, anunță MEDIAFAX.

Cristi Manea a reușit o dublă. Fundașul dreapta a deschis scorul în minutul 15 dintr-o lovitură liberă, iar a doua reușită a venit în urma unei lovituri de pedeapsă, din minutul 45. Marko Momcilovic și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. În minutul 30 a marcat cu capul. Pentru Lokomotiv au înscris Miranchuk, minutul 26, Barinov, minutul 33, și Zhemaletdinov, minutul 63.

Rușii puteau câștiga meciul. Au ratat o lovitură de pedeapsă după ce Planic a faultat în careu.

Echipele de start:

FCSB: A. Vlad – C. Manea, I. Cristea, O. Perianu, Momcilovic – L. Filip, I. Vînă, D. Olaru – Ad. Popa, C. Dumitru, Ad. Niță

Rezerve: Niga, Bălgrădean, V. Crețu, Panțîru, Nedelcu, Fl. Coman, Moruțan, B. Planic, Oaidă, D. Man

Antrenor: Bogdan Vintilă

Lokomotiv: Medvedev – Ignatiev, Kverkvelia, Magkeev, Rybus – Krychowiak, Joao Mario, Barinov – Al. Miranchuk, Eder, An. Miranchuk

Rezerve: Kochenkov, Lysov, Idovu, Zhivoglayadov, Tugarev, Rybchinskiy, Kulilov, Kolomeytsev, Dorofeev, Zhemaletdinov, Smolov

Antrenor: Yuri Semin