FCSB și CFR Cluj termină la egalitate un derby ÎNCINS: semne proaste pentru echipa lui Dică

FCSB și CFR Cluj, primele două clasate din Liga 1 s-au întâlnit în această seară, pe Arena Națională. În urma unui meci extrem de încins, cele două echipe au terminat la egalitate 1-1.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 33 prin Paulo Vinicius, la o greșeală în lanț a defensivei FCSB. Egalarea a fost adusă de Constantin Budescu, din penalty, în minutul 76.

Ca urmare a acestui rezultat, CFR Cluj rămâne pe primul loc cu 53 de puncte, în timp ce FCSB rămâne pe locul II, cu 52 de puncte.

De când se joacă sistemul de play-off în Liga I, echipa care a intrat de pe primul loc în play-off a reușit să câștige de fiecare dată campionatul. În acest moment, CFR Cluj este mare favorită să intre de pe locul I în play-off.