FCSB revine pe locul doi în Liga I după 2-1 pe terenul lui Poli Iași

Inquam Photos / Alberto Groşescu
Inquam coregrafie FCSB

Au marcat: Flores '53 / Man '61, Tănase '77 (p).

1-0, min 53 - Dylan Flores a marcat cu un şut de la aproxiamtiv 20 de metri. Mingea a lovit bara, intrând apoi în poartă;

1-1, min 61 - Man a pătruns în careu şi a egalat cu un şut puternic de la 12 metri;

1-2, min. 77 - Panţîru l-a faultat în careu pe Dennis Man, în minutul 75. Tănase a transformat lovitura de la 11 metri, în minutul 77.

Au evoluat următoarele echipe:

Poli Iaşi: Rusu - Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Bădic (Zaharai '46) - Cioinac - Moussa Sanoh, Platini, Flores (Bekui '78), Panţîru (P. Petre '81) - A. Cristea. Antrenor Flavius Stoican;

FCSB: Bălgrădean - Roman, Bălaşa, Filip, Stan - Teixeira (D. Benzar '83), Nedelcu - Man, Tănase, Coman (Junior Morais '69) - Rusescu (Moruţan '46). Antrenor Nicolae Dică.

Cartonaşe galbene: Bădic '28, A. Cristea '73 / Teixeira '16, Bălgrădean '90+1.

Arbitri: Marius Avram - Mircea Orbuleţ şi Mircea Mihail Grigoriu - Robert Dumitru;

Observatori: George Ionescu şi Romulus Chihaia.

În urma acestui rezultat, FCSB a revenit pe locul 2, cu 31 de puncte. CFR Cluj este lider, cu 33 de puncte, iar FC Viitorul este pe locul 3, cu 29 de puncte.