FCSB se impune categoric în meciul cu Hermannstadt: repriză secundă NEBUNĂ

FCSB

FCSB s-a impus în etapa a zecea a Ligii I Betano în deplasare cu nou-promovata FC Hermannstadt.

După patru înfrângeri consecutive în Liga 1, Hermannstadt a început ambiţios partida cu FCSB. Dâlbea, care împlineşte 37 de ani peste o săptămână, şi-a făcut cadou un gol în poarta liderului.

Putea să fie chiar o "dublă", dar a doua oară a marcat din poziţie de ofsaid. Sibienii au mai ratat o ocazie mare, dar nu au intrat cu avantaj la pauză pentru că Florin Tănase a egalat în minutul 41. Gnohere şi-a trecut în cont a şaptea reuşită din acest sezon, iar vicecampioana a început să se simtă ca acasă la Târgu Mureş.

Tănase a rămas de două ori singur cu portarul în decurs de un minut, dar a marcat doar o dată.

S-a terminat 3-1 pentru FCSB, care rămâne lider cu 21 de puncte după etapa a zecea, urmată de Astra cu 17 puncte.