Fetele de la CSM București, întâmpinate cu aplauze și flori la întoarcerea în țară

CSM Bucuresti handbal

Jucătoarele echipei de handbal CSM București au fost întâmpinate, luni, cu aplauze și flori la întoarcerea de la Budapesta, acolo unde au obținut medaliile de bronz după victoria cu Buducnost Podgorica din finala mică a turneului Final4 al Ligii Campionilor.Aproximativ 15 junioare ale secției de handbal a clubului din Capitală le-au așteptat cu flori pe jucătoare, afișând și un drapel al României la terminalul sosiri al Aeroportului Internațional Henri Coandă. Junioarele au fost însoțite de directorul general al clubului CSM București, Alin Petrache, care le-a felicitat la rândul său pe handbaliste pentru rezultatul obținut la Budapesta.

De asemenea, un grup de pasageri aflați în aeroport le-au remarcat pe jucătoare și le-au aplaudat scanâdând în mai multe rânduri numele grupării bucureștene. CSM București a câștigat medaliile de bronz în Liga Campionilor la handbal feminin, duminică, după ce a învins-o pe Buducnost Podgorica cu scorul de 26-20 (13-12), în finala mică a turneului Final4 disputată în Papp Laszlo Sportarena din Budapesta, conform Agerpres. Trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin a fost câștigat de echipa maghiară Gyori Audi ETO KC, duminică seara, care a învins în finală formația macedoneană Vardar Skopje cu scorul de 31-30 (15-12, 26-26), după prelungiri.