Final DRAMATIC la Severin: Craiova a egalat-o pe Dinamo în ultimul minut - VIDEO

Dinamo Craiova

Craiova și Dinamo au oferit un adevărat spectacol la Severin! Dinamo a fost egalată în ultimul minut al partidei cu Craiova și are șanse tot mai mici la titlu, anunță gsp.ro.

CS U Craiova a început bine meciul cu Dinamo și a reușit să înscrie după 13 minute prin Andrei Ivan, care a reluat în plasă din apropiere după o pasă a lui Băluță. Avea să scoată un punct in-extremis, scor 2-2.

Romera a readus-o pe Dinamo în joc în minutul 56, când a trimis o bombă de la 18 metri în vinclul porții lui Calncea. Nistor a adus-o pe Dinamo în avantaj în minutul 81, cu un șut la colțul lung. Mingea a ajuns la mijlocașul dinamovist după un luft al lui Dumitraș.

Hristo Zlatinski a egalat în prelungirile meciului, când a primit o minge în fața porții, l-a întors pe Romera și a tras puternic, fără speranțe pentru Cerniauskas.

Dinamo revine pe locul 3 după acest rezultat, cu 33 de puncte, la patru lungimi de FCSB și cu una de Viitorul. Cele două se întâlnesc luni.

CS U Craiova rămâne pe locul 5, cu 28 de puncte și probabil va lupta cu Astra pentru locul 5.