Fiorentina şi Sassuolo au remizat în Serie A

facebook.com
Serie A

Echipele Fiorentina şi Sassuolo au terminat la egalitate, 2-2, într-o partidă din etapa a 18-a a campionatului de fotbal al Italiei, disputată duminică pe stadionul Artemio Franchi din Florenţa, anunță Agerpres.

Sassuolo, cu fundaşul român Vlad Chiricheş printre titulari, a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile lui Ginaluca Scamacca (32) şi Davide Frattessi (37), însă gruparea "viola" a restabilit egalitatea în repriza secundă, graţie reuşitelor lui Dusan Vlahovic (51) şi Lucas Torreira (61).

Chiricheş, care a primit un cartonaş galben în minutul 54, a rămas pe teren până la finalul jocului.

Fiorentina ocupă poziţia a şasea în clasament, la egalitate de puncte (31) cu AS Roma şi Juventus Torino, în timp ce Sassuolo se află pe locul zece cu 24 de puncte.