Flăcări într-o clădire de birouri din Timișoara: 25 de persoane s-au autoevacuat

Autor: Alecsandru Ionescu

Publicat: 18-08-2025 20:49

Actualizat: 18-08-2025 23:49

Article thumbnail

Sursă foto:  Credit: Jochen Tack / Alamy / Profimedia

Un incendiu a izbucnit, luni seară, la o clădire de birouri de pe Strada Mareşal Constantin Prezan din Timişoara. 25 de persoane s-au autoevacuat şi nimeni nu a avut nevoe de îngrijiri medicale. Focul a pornit de la o imprimantă.

Pompierii au intervenit de urgenţă pentru stingerea incendiului izbucnit la o clădire de birouri din Timişoara cu 2 autospeciale de stingere, o autospecială de intervenţie la înălţime şi 15 pompieri din cadrul Detaşamentului 1 de pompieri Timişoara, potrivit news.ro.

”Ajunşi la locul intervenţiei, pompieri au constatat că incendiul se manifesta la un aparat electronic (imprimantă) situat într-un birou la nivelul etajului 1 al clădirii, cu degajări mari de fum. S-a acţionat rapid pentru lichidarea incendiului şi diminuarea pagubelor materiale”, a transmis ISU Timiş.

Din interiorul clădirii s-au autoevacuat 25 de persoane.

Nimeni nu a necesitat îngrijiri medicale.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri