Florentin Matei a înscris un gol în Cipru, Mitriţă a marcat în Arabia Saudită

Fotbaliştii Florentin Matei (Apollon Limassol) şi Alexandru Mitriţă (Al Ahli) au înscris câte un gol pentru echipele lor în meciurile disputate duminică, în campionatul Ciprului, respectiv în Arabia Saudită, potrivit news.ro.

Matei a marcat în minutul 77 al partidei de pe teren propriu cu AEL Limassol, scor 1-2. Românul a intrat pe teren în minutul 46. Pentru AEL au înscris Babic ’19 şi Riera ;81 (penalti). În minutul 73, Markovic (Apollon) a ratat un penalti).

În campionatul Arabiei Saudite, Al Ahli a învins cu scorul de 2-1 Al-Faisaly. Mitriţă a marcat golul de 2-1, în minutul 69. Au mai înscris Al Somah ’28 pentru echipa românului şi Tavares ‘90+5 pentru Al-Faisaly. Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 84.