DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Florentina Iuşco, victorioasă şi la săritura în lungime în Cupa României

rtv.net
atletism obstacole

Florentina Iuşco (LPS Cetate Deva), atletă calificată la Jocurile Olimpice de la Tokyo la săritura în lungime, s-a impus, sâmbătă, în ziua a a doua a Cupei României la atletism, în Complexul Sportiv ''Iolanda Balaş-Soeter, cu o performanţă de 6,40 metri.

Iuşco ieşise învingătoare şi vineri, la triplusalt, cu 13,84 m, cu record personal, potrivit site-ului FRA, potrivit agerpres.ro.

Citește și: Poliția și jandarmeria, mobilizare masivă la înmormântarea lui Emi Pian

Alin Firfirică (CSA Steaua), calificat la JO 2020 la aruncarea discului, a obţinut victoria sâmbătă, cu 60,06 m.

Rezultatele de sâmbătă:

FEMININ

400 m garduri

1. Sanda Belgyan (CSU Cluj-Napoca) 60.29

2. Iarina Teodor Ungureanu (Col.Nat. Vâlcea) 62.72

3. Mariana Mădălina Fica (CSM Craiova) 63.56

săritura în lungime

Citește și: Câți bani făcea pe zi Emi Pian din cămătărie și ce se întâmpla cu cei care nu plăteau la timp

1. Florentina Iuşco (LPS Cetate Deva) 6,40 m

2. Diana Ana Maria Ion (CSM Oneşti) 6,18 m

3. Ioana Manoliu (CS Farul) 5,94 m

aruncarea greutăţii

1. Ioana Diana Ţigănaşu (CS Ceahlăul Piatra Neamţ) 13,93 m

2. Bianca Florentina Ghelber (SCM Bacău/CSA Steaua) 12,20 m

3. Maria Alexandra Andone (LPS Iaşi) 11,40 m

săritura în înălţime

1. Florentina Budică (CSM Craiova) 1,70 m

2. Elena Valentina Didulescu (CS Rapid) 1,65 m

3. Teodora Elena Iancu (CSM Ploieşti) 1,55 m

200 m

1. Camelia Florina Gal (CSU Cluj-Napoca) 23.37

2. Marina Andreea Baboi (SCM Gloria Buzău) 24.06

3. Maria Valeria Bisericescu (CS Rapid) 24.48

aruncarea suliţei

1. Alisia Adela Paruba (SCM Bacău) 47,04 m

2. Eliza Raluca Toader (CSM Bucureşti) 44,96 m

3. Patricia Bianca Scorţe (CSU Cluj-Napoca) 35,55 m

MASCULIN

400 m garduri

1. Vlad Dulcescu (CS Poli Iaşi) 52.68

2. Darius Marian Făgăraş (LPS Tg. Mureş) 54.74

3. Sorin Florin Ionescu (CSM Oneşti) 56.88

aruncarea discului

1. Alin Alexandru Firfirică (CSA Steaua) 60,06 m

2. Sergiu Ursu (CSM Craiova) 55,83 m

3. Constantin Zanfir (CSM Piteşti/CS Dinamo) 48,11 m

200 m

1. Alin Ionuţ Anton (CSM Oneşti) 21.63

2. Mihai Cristian Pîslaru (CSA Steaua) 21.72

3. Ionuţ Andrei Neagoe (CSM Slatina/CSU Piteşti) 21.84

săritura în lungime

1. Gabriel Bitan (CSM Oneşti) 7,86 m

2. Vlad Florian Bădescu (CS Farul) 6,84 m

3. Cristian Andrei Sava (CSA Steaua) 6,78 m

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.