Florin Andone a marcat al doilea gol în Premier League

Florin Andone

Atacantul Florin Andone a marcat, marţi, un gol pentru formaţia sa, Brighton, în meciul câştigat pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-0), în faţa formaţiei Crystal Palace, în etapa a XV-a a Premier League, scrie news.ro.

Andone a intrat pe teren în minutul 35, în locul lui Glenn Murray, accidentat. Murray deschisese scorul, în minutul 24, din penalti, apoi gazdele au rămas în zece jucători, după eliminarea lui Shane Duffy, în minutul 28.

În inforioritate numerică, Brighton a marcat de două ori până la pauză, prin Balogun, care de asemenea a intrat ca rezervă, în minutul 31 şi a înscris imediat, şi Andone, în minutul 45+4.

Palace a redus din diferenţă, în minutul 81, din penalti, prin Milivojevici.

Andone este la al doilea gol, în etape consecutive, după ce a adus victoria lui Brighton, sâmbătă, în deplasare, cu Huddersfield Town, scor 2-1.

Alte rezultate înregistrate marţi, în etapa a XV-a a Premier League:

Bournemouth - Huddersfield, scor 2-1;

West Ham United - Cardiff City, scor 3-1;

Watford - Manchester City, scor 1-2.

Manchester City este pe primul loc, cu 41 de puncte. Liverpool (36 de puncte), de pe locul al doilea, şi Chelsea (31 de puncte), locul al treilea, vor evolua, miercuri, în această etapă, la Burnley, respectiv Wolverhampton.

Brighton a urcat de pe locul 11 pe  10, cu 21 de puncte.