Florin Prunea, președinte Dinamo, vine cu vești bune: 'Probabil că Daniel Popa va fi apt în două săptămâni'

Digisport.ro
florin prunea

Florin Prunea, președintele lui Dinamo București, a anunțat, joi, că accidentarea lui Daniel Popa nu este atât de gravă pe cât s-a crezut inițial, iar acesta ar putea fi apt de joc peste două săptămâni, anunță MEDIAFAX.

Prunea a mai anunțat că Dinamo monitorizează mai multe variante pentru postul de atacant, însă nu va sosi niciun alt jucător în perioada următoare.

"Nu mai aducem pe nimeni, deocamdată. Urmărim atent mai mulţi atacanţi, dar nu vine nimeni momentan. Daniel Popa nu stă o lună, aşa cum se credea iniţial. Probabil că în două săptămâni va fi apt de joc", a spus Prunea, joi, pentru ProSport.

Astfel, Popa va rata meciurile de campionat cu Astra Giurgiu și FC Voluntari, dar și cel din Cupa României, cu UTA Arad. Atacantul ar putea fi apt pentru derby-ul cu FCSB, din etapa a 12-a a Ligii 1.

Daniel Popa este golgheterul lui Dinamo în acest sezon, în Liga 1, cu patru reuşite. Acesta a fost introdus în minutul 74 al meciului cu FC Botoşani, de sâmbătă, scor 1-1, dar a ieşit accidentat în minutul 90, fiind înlocuit de Dusan Uhrin cu Alexandru Răuţă.