Formația Chindia Târgovişte a fost învinsă de FCSB într-un meci amical: scor 3-1

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam FCSB Cupa României

Formaţia FCSB a câştigat, sâmbătă, cu scorul de 3-1, meciul amical disputat în compania echipei Chindia Târgovişte.

Deşi oaspeţii au condus la pauză, graţie golului lui Daniel Florea, din minutul 33, elevii lui Dinu Todoran au revenit în joc imediat după reluarea partidei, Răzvan Oaidă reuşind să înscrie în minutul 46, din pasa lui Florin Tănase. FCSB a făcut 2-1 în minutul 52, pe aceeaşi filieră: Tănase pasator şi Oaidă marcator. Olimpiu Moruţan a închis tabela două minute mai târziu, cu un gol de generic, din marginea careului, scrie Agerpres.ro.

Roş-albaştrii au evoluat în următoarea formulă de echipă: Vlad - Haruţ, A. Creţu, Vucur, Cordea - Ov. Popescu - Oaidă, Olaru - Moruţan, Tănase (cpt), Oct. Popescu. La pauză, locurile lui Vlad, Haruţ, Vucur, Cordea şi Ov. Popescu au fost luate de Straton, V. Creţu, Cristea, Radunovic şi Perianu. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Vînă, Stoica, Niţă, Musi, Dumitru şi Pantea.

Următoarea partidă amicală a FCSB va avea loc miercuri, 7 iulie, începând cu ora 17:30, împotriva CS Mioveni.