Formaţiile Manchester United, FC Basel şi Istanbul Başakşehir, victorii în Europa League

europa league

Formaţiile

Formaţiile Manchester United, FC Basel şi Istanbul Başakşehir au obţinut victorii, joi seară, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Europa.

Manchester United s-a impus cu scorul de 5-0, în deplasare, în faţa echipei Lask Linz. Au marcat Ighalo ’28, James ’58, Mata ’82, Greenwood ‘90+2 şi Pereira ‘90+3.

FC Basel a învins, tot în deplasare, cu scorul de 3-0, formaţia Eintracht Frankfurt. Au înscris Campo ’27, Bua ’73 şi Frei ’85.

Istanbul Başakşehir a câştigat confruntarea de acasă cu FC Copenhaga, scor 1-0. Golul a fost înscris de Visca, în minutul 88, din penalti.

Meciurile Wolfsburg – Şahtior Doneţk, Glasgow Rangers – Bayer Leverkusen şi Olympiacos – Wolverhampton au loc de la ora 22.00.

Partidele FC Sevilla – AS Roma şi Inter Milano – Getafe au fost amânate din cauza coronavirusului.

Manşa retur a 16-imilor Ligii Europa este programată la 19 martie.

au obţinut victorii, joi seară, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Europa notează news.ro.