Fostul deputat Vasile Năstase: Am zis că 100 de zile voi tăcea, dar sunt stupefiat să aflu că țara asta este condusă de uneltele jegoase ale foștilor oligarhi

Autor: Bogdan Antonescu

Publicat: 12-09-2021

Actualizat: 12-09-2021

Article thumbnail

Sursă foto: primul.md

Fostul deputat din parta Platformei DA, din Parlamentul Republicii Moldova, Vasile Năstase, susține că în funcții cheie la MAI și nu numai se află scule oligarhice, corupți de soi și schemari înveterați. Ex-deputatul nu vrea să dea nume concrete, dar precizează că în curând vor apărea dosarele explozive, transmite știri.md.

„Am zis că 100 de zile voi tăcea. Așa e corect și asta voi face. Dar tot mai multă lume mă informează despre instalarea în funcții cheie la MAI ( și nu numai) a unor scule oligarhice, a unor corupți de soi și schemari înveterați.

Nu le voi da numele, dar pregătesc dosarele lor explozive.

Sunt stupefiat să aflu că țara asta este condusă, din umbră, de uneltele jegoase ale foștilor oligarhi.

Compromiterea dreptei de către aceste mizerii ar putea fi iremediabilă”, a scris Năstase pe contul său de Facebook.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri