FOTO | Dezastru pentru Gică Hagi! Sheriff Tiraspol a făcut instrucție cu Farul -Imaginea serii în Liga Campionilor

captura youtube
hagi

După victoria cu 1-0 de la Ovidiu, Farul Constanța a suferit o înfrângere categorică în deplasarea de la Tiraspol contra celor de Sheriff, scor 3-0 și a fost eliminată din preliminariile Uefa Champions League.

Elevii lui Gică Hagi au făcut o primă repriză extrem de slabă la Tiraspol, iar moldovenii au intrat la cabine cu avantaj minim, 1-0, prin golul lui Talal din minutul 90+3.

A 2-a repriză a fost una lipsită de faze de fotbal, iar tabelă  arăta după 90 de minute scorul de 1-0 pentru Sheriff.

În prelungirile partidei, campioana României a dat semne de oboseală și a încasat foarte repede două goluri, Mbekeli în minutul 100 și Ademo în minutul 105 au stabilit rezultatul final al partidei, 3-0 pentru Sherif Tiraspol.

Înainte de meci, fanii moldovenilor au venit la stadion cu diverse obiecte specifice meciurilor de fotbal: Eșarfe, fulare, steaguri sau tobe. Au fost însă și fani foarte inventivi care au venit la stadion cu....un ventilator.

Campioana României va juca în preliminariile Conference League pe ruta campioanelor