Foto - Ultima fiță din partea lui Cristiano Ronaldo: și-a cumpărat un bolid de un sfert de milion de euro

daznservices.com
Cristiano Ronaldo

Starul portughez al echipei Manchester United, Cristiano Ronaldo, a sărbătorit faptul că a devenit săptămâna trecută cel mai bun marcator all-time din fotbalul mondial cumpărându-şi un bolid în valoare de aproape un sfert de milion de euro.

Ronaldo a venit la începutul săptămâni la baza de pregătire a echipei engleze la volanul unui Aston Martin DBS Superleggera, care valorează 240.000 de euro, relatează News.ro.

Ronaldo a devenit săptămâna trecută cel mai bun marcator all-time din fotbalul mondial, el înscriind toate cele trei goluri ale Manchester United în meciul cu Tottenham, scor 3-2, din Premier League. Portughezul a ajuns la un total de 807 goluri înscrise în întreaga carieră.