Freiburg şi Eintracht au terminat la egalitate, scor 3-3

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa germană Eintracht Frankfurt a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 3-3, cu formaţia Freiburg, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din Bundesliga, potrivit news.ro.

La Freiburg, pe Europa-Park Stadion, prima repriză a fost una cu multe goluri. Oaspeţii au marcat primii, prin Omar Marmoush, în minutul 27, iar Freiburg a egalat trei minute mai târziu, la golul lui Ritsu Doan. Eintracht a rămas echipa cu posesia şi în minutul 35 Ansgar Kauff i-a readus în avantaj pe  elevii lui Dino Toppmoller, dar gazdele au primit un penalti, pe care Vincenzo Grifo l-a transformat în minutul 45+5 pentru 2-2 la pauză. Kauff i-a readus pe oaspeţi în avantaj, în minutul 72, însă gazdele au avut ultimul cuvânt, în minutul 90, când au egalat prin Michael Gregoritsch şi Freiburg – Eintracht Frankfurt s-a încheiat 3-3.

Cele două echipe sunt vecine în clasament, unde Eintracht se află pe locul 6, cu 33 de puncte, iar Freiburg ocupă poziţia a 8-a, ci 29 de puncte.